Шууд Chart

Өнөөдөр хүч үзэх бөхчүүдийн оноолт гарлаа

2018-01-14 10:56:14

Чөлөөт бөхийн насанд хүрэгчдийн  2018 оны улсын аварга шалгаруулах тэмцээн Орхон аймгийн “Хангарьд” спортын ордонд болж байгаа бөгөөд өнөөдөр өндөрлөнө.

Монгол бөх олимпийн наадмаас анх медаль хүртсэний 50, “Эрдэнэт үйлдвэр” ХХК-ийн 40 жилийн ойн нэрэмжит хүрээнд болж буй УАШТ-д 25 байгууллагын 300 гаруй бөх эрэгтэй, эмэгтэй тус бүр арван жинд өрсөлдөж байна.

Өнөөдөр эрэгтэйчүүдийн 65, 86, 125 кг, эмэгтэйчүүдийн 53, 62, 76 кг-ын жингийн барилдаан болж аваргууд тодорно.

Эмэгтэйчүүдийн жин тус бүрт зургаан тамирчин өрсөлдөх бол эрчүүдийн жинд томоохон өрсөлдөөн өрнөх нээ. Тодруулбал, 65 кг-д 30, 86 кг-д 16, 125 кг-д 28 бөх барилдана.

ОНООЛТ:

ЭРЭГТЭЙ:

65 кг: \30 бөх\

Ц.Оюунболд (Мэргэд хангай) - Б.Нэмэхбаяр (Хасумегастарс)

О.Очирбат (Орхон) - Ө.Баасанбат (Цастын барс)

Д.Тэнгис (Хасумегастарс) - Б.Жаргалсайхан (Харгант)

Б.Батмагнай (Алдар) - Н.Зугдарбямба (Алдартан)

С.Билгүүн (Төгс)- Д.Шинэхүү (Хангарьд)

М.Нямбаяр (ҮБТДС) - Ц.Дамдинпүрэв (Аврагч)

Ч.Жамсранжав (ҮБТДС) - Т.Тулга (Арслан)

М.Цогбаяр (Харгант) - Г.Ханбүргэд (Даян бөх)

Г.Энхням (Аваргууд) - Г.Бат-Эрдэнэ (Хасумегастарс)

Э.Бямбадорж (Женко) - Т.Даваадалай (Мэргэд хангай)

Б.Наранболд (Хасумегастарс) - Г.Чойгажид (Женко)

А.Эрдэнэсайхан (Хангарьд) - Б.Номин (Аврагч)

Г.Баттулга (Налайх) - Д.Цогтбаатар (Аваргууд)

Г.Төртогтох (Хасумегастарс) - Н.Лхамгармаа (Алдар)

Ц.Цогхүү (Соёмбо) - Э.Ням-Очир (Хилчин)

86 кг: \16 бөх\

Б.Бямбадорж (Мэргэд хангай) - Б.Энх-Амгалан (Даян бөх)

О.Үйтүмэн (Алдар) - Э.Сосорбарам (Ховд)

Г.Бат-Эрдэнэ (Аврагч) - Г.Ганхуяг (Аваргууд)

З.Мөнхзолбоо (Соёмбо) - Н.Шинэтөр (Соёмбо)

А.Цолмонгэрэл (Алдартан) - Б.Нямбаяр (Аврагч)

Э.Мөнх-Эрдэнэ (Алдартан0 - П.Өнөрбат (Хасумегастарс)

М.Хишигдалай (Ховд) - Г.Ориглох (Хасумегастарс)

М.Цэрэн (Хангарьд) - Ч.Өсөхбаяр (Хангай хайрхан)

125 кг: \30 бөх\

Б.Хадбаатар (Цастын барс) - Ц.Төмөрцоож (Арслан)

Г.Баярбат (Даян бөх) -  М.Лхагвагэрэл (Аварга)

Д.Эрдэнэтулга (Мэргэд хангай) - Т.Мягмаржав (Женко)

Б.Чимэдвандан (Алдар) - М.Бэлгүтэй (Женко)

Т.Дүгэрдорж (Аваргууд) - Б.Соронзонболд (Хилчин)

Д.Хүдэртулга (Сүлд) - Т.Сайханжаргал (Сүлд)

Ц.Мөнхбаяр (Алдартан) - О.Есөн-Эрдэнэ (Соёмбо)

Б.Нямсамбуу (Харгант) - Н.Золбоо (Хүч)

Э.Бат-Эрдэнэ (Аварга) -  Х.Наранболд (Хангай мэргэд)

Г.Амгалан (Арслан) – Б.Гончигтавхай (Цастын барс)

Т.Бэгзсүрэн (Алдар) – Б.Мөнх-Эрдэнэ (Харгант)

Э.Төгөлдөр (Хасумегастарс) – Н.Жаргалбаяр (Сүлд)

ЭМЭГТЭЙ:

53 кг \6 бөх\

Э.Сумъяа (Хилчин) – Отгонжаргал \Хасумегастарс\

Б.Оюунгэрэл (Ховд) – Н.Мөнхзул \Хангарьд\

1\2 финалд О.Ванчигмаа (Женко) - Отгонжаргал (Алдар)

62 кг \6 бөх\

П.Орхон (Алдар) – Э.Дэлгэрмаа (Хасумегастарс)

Х.Болортуяа (Аврагч) – Ц.Шинэхүүхэн (Аваргууд)

1\2 финалд Д.Түмэнхүслэн (Женко) – Б.Сарнай (Налайх)

76 кг \6 бөх\

Г.Наранчимэг (Хилчин) – Загардулам (Хангай хайрхан)

А.Чанцалнямаа (Хүч) – Б.Одончимэг (Алдар)

1\2 финалд Г.Ариунжаргал (Алдар) – О.Анударь (Аваргууд)

Тэмцээн яг одоо эхэлж байгаа бөгөөд шигшээ барилдаан 16.00-18.00 цагийн хооронд болно.

Нийтэлсэн: У.Баярсайхан

Өнөөдөр хүч үзэх бөхчүүдийн оноолт гарлаа  
Үзсэн: 1276 Mongolian National Broadcaster  

Сэтгэгдэл бичих:

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд MNB.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдолыг 70127055 утсаар хүлээн авна.
1000 Сэтгэгдэлээ бичнэ үү

Бидэнтэй нэгдээрэй