Шууд Chart

"Таван толгой цом-2019" шатрын уламжлалт тэмцээн аваргаа тодрууллаа

2019-08-19 10:30:00

Энэ жилийн "Таван толгой цом-2019" тэмцээнд А, В, С төрөлд өсвөрийн найм хүртэлх нас, 9-12 нас, 13-18 нас гэсэн гурван насны зургаан ангиллаар гавьяат тамирчид, их мастерууд тэргүүтэй нийт 250 гаруй шатарчин оролцож, оюуны тулаан хийлээ.

Үүнээс ''Таван толгой цом -2019'' шатрын тэмцээний А ангилалд:

1-р байр ДШХ-ны Мастер Э.Энхнар /Сүхбаатар/,

2-р байр ОУМ Г.Мөнхгал /Өвөрхангай/,

3-р байр ОУМ С.Билгүүн /Сүлд СХ/,

4-р байр ИМ Б.Гүндаваа /Өвөрхангай/,

5-р байр ОУМ Д.Батсүрэн /Дагшаахүү/,

Эмэгтэй:

1-р байр ДШХ-ны МЭ Т.Мөнхзул /Кайсса/,

2-р байр ИМЭ А.Энхтуул /Сэлэнгэ/,

3-р байр ДШХ-ны МЭ Б.Алтантуяа /Дагшаахүү/,

4-р байр ДШХ-ны МЭ Б.Ану /Дагшаахүү/,

5-р байр ДМ Т.Номиндалай /Сэлэнгэ/,

 

В ангилал

1-р байр СМ Ч.Адъяатөмөр /Баянхонгор/

2-р байр ДШХ-ны Мастер Г.Булганхан /Төв клуб/

3-р байр А.Хүслэн /Төв клуб/

4-р байр Б.Очирсүх /Сүхбаатар/

5-р байр Х.Өлзийхишиг /Сэлэнгэ Мандалчесс/

Эмэгтэй:

1-р байр ДМЭ Н.Наран-Эрдэнэ /Сүхбаатар/

2-р байр ДШХ-ны ДМЭ Б.Мөнгөнзул /Орхон/

3-р байр ДШХ-ны ДМЭ М.Мандухай /Хан Алтай/

4-р байр ДШХ-ны ДМЭ Э.Удвал /Гобичесс/ 5-р байр Б.Халиун /Өмнөговь/

 

Ахмад:

 СМ Ш.Дэчин /Булган/

Өмнөговь Б.Жавхлан

 

С ангилал

1-р байр Н.Энхтүвшин /ӨвөрМонгол/

2-р байр К.Жаннур /Элит Брайн/

3-р байр Д.Өсөхбаяр /Сүхбаатар/

4-р байр Г.Буянбадрах /Орхон/

5-р байр С.Мөнхбат /Ховд/

Эмэгтэй:

1-р байр Б.Баттуяа /Дархан-Уул/

2-р байр Э.Эмүжин /Өмнөговь/

3-р байр Р.Бөртэ /Хан Алтай/

Ахмад:

Б.Сумъяа /Өмнөговь/

Өмнөговь Ц.Заяабаатар

 

8 охид

1-р байр Б.Номинцэцэг /Сүхбаатар/

2-р байр Б.Сүлдсайхан /Сэлэнгэ Таван хан/

3-р байр А.Хулан /Сүхбаатар/

4-р байр Э.Гэгээнээ /Сүхбаатар/

5-р байр Б.Эрхсаран /Цэцэн нүүдэл/

Өмнөговь Х.Энэрэл

 

8 хөвгүүд

1-р байр Э.Тэгшсоёмбо /Сэлэнгэ Таван хан/

2-р байр Т.Түвшинтулга /Сэлэнгэ Таван хан/

3-р байр Б.Сэргэлэн /Сэлэнгэ Таван хан/

4-р байр Б.Амартүвшин /Дагшаахүү/

5-р байр Т.Хэрлэн /Сүхбаатар/

Өмнөговь Д.Азжаргал

 

12 охид

1-р байр Б.Хүслэнзаяа /Ласкер/

2-р байр Э.Энхрий /Өмнөговь/

3-р байр Э.Хүслэн /Төв/

4-р байр Э.Цолмон /Гобичесс/

5-р байр А.Оюун-Эрдэнэ /Сүхбаатар/

Өмнөговь С.Энхмаа

 

12 хөвгүүд

1-р байр Б.Эсэн /Сүхбаатар/

2-р байр С.Дөлгөөн /Дагшаахүү/

3-р байр О.Алтангэрэл /Орхон/

4-р байр Д.Эрдэнэболд /Өмнөговь/

5-р байр Б.Батцагаан /Сүхбаатар/

Өмнөговь С.Төгөлдөр

 

18 охид

1-р байр Н.Сод-Эрдэнэ /Сүхбаатар/

2-р байр ДШХ-ны ДМ С.Тамир /Сүхбаатар/

3-р байр О.Цагаанбаяр /Сэлэнгэ Таван хан/

4-р байр О.Шинэбаяр /Сүхбаатар/

Өмнөговь Т.Эмүжин

 

18 хөвгүүд

1-р байр А.Эрхэмбаяр /Сүхбаатар/

2-р байр Э.Энх-Од /Сүхбаатар/

3-р байр Т.Наранбаяр /Өмнөговь/

4-р байр П.Тайванбаяр /Өмнөговь/

5-р байр З.Ангар /Кайсса/

Өмнөговь Н.Билгүүн

Тэмцээний ахмадын шагналыг ДШХ-ны Мастер Н.Төвсанаа /Гобичесс

 

БОДЛОГО БОДОЛТЫН ТЭМЦЭЭН-д

1-р байр ДШХ-ны мастер М.Гүнбаяр/Баянхонгор аймаг/

2-р байр ДШХ-ны мастер Э.Энхнар /Тэц-4/

3-р байр СМ Ү.Агьбилэг /Хан-Алтай/

 

БЛИЦ төрөлд

  1. ОУМ Д.Батсүрэн /Дагшаахүү/
  2. ОУМ Г.Мөнхгал /Өвөрхангай/
  3. ИМ Ц.Батчулуун/Баянхонгор, Алдар, Чингис клуб/
  4. ДШХ-ны Мастер Г.Булганхан /Төв клуб/
  5. М.Амилал /Зууны шатар/

U2100 Г.Сүхбат /Төв/

U1700 Н.Энхтүвшин /Өвөр Монгол/

 

Багийн дүн

  1. Ж.Энхбаатар дасгалжуулагчтай Сүхбаатар аймаг
  2. Ө.Бат-Очир дасгалжуулагчтай Сэлэнгэ аймаг
  3. Г.Оргил дасгалжуулагчтай Өмнөговь аймаг
Нийтэлсэн: Т.Болор-Эрдэнэ

"Таван толгой цом-2019" шатрын уламжлалт тэмцээн аваргаа тодрууллаа  
Үзсэн: 111 Mongolian National Broadcaster  

Сэтгэгдэл бичих:

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд MNB.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдолыг 70127055 утсаар хүлээн авна.
1000 Сэтгэгдэлээ бичнэ үү

Бидэнтэй нэгдээрэй