Шууд Chart

Гавьяат тамирчин Д.Нармандахын нэрэмжит өсвөр үеийн тэмцээний аваргуудыг танилцуулж байна

2020-11-19 09:03:56

“Атланта-1996” зуны олимпын наадмын хүрэл медальт, Ази тивийн анхны аварга, Монгол Улсын гавьяат тамирчин Доржпаламын Нармандахын нэрэмжит өсвөр үеийн олон хотын тэмцээн энэ сарын 6-8-ны хооронд Эрдэнэт хотод болсон билээ.

Түүний нэрэмжит тэмцээнийг 1996 оноос буюу олимпын их наадмаас хүрэл медаль хүртсэн жилээс эхлэн жил бүр жүдо бөхийн холбоотой хамтран 24 дэх жилдээ зохион байгуулж байна.

Тус тэмцээнд хот, хөдөөгийн 45 байгууллагын 1140 тамирчин оролцлоо.

Дунд насны ангилал 2006-2007 он, медальт байр эзэлсэн тамирчид

Хөвгүүд -34кг

  1. Б. Сүхбат /Чандмань оргил дэвжээ
  2. Ж. Дөлгөөнбүүвэй /Дорнод аймаг
  3. Ж. Чилэгүн /“Эрдэнэт үйлдвэр” ТӨҮГ, Хангарьд спорт клуб
  4. Н. Одгэрэл /Ховд аймаг

-38кг

  1. Б. Чинхүслэн /Эрдэнэт жүдо академи
  2. Ч. Төгөлдөр /Шинэбадрах дожо
  3. Г. Булгантамир /Чингэлтэй дүүрэг
  4. Б. Бат-Энэрэл /Мон-Алтиус Цагаанбаатар академи

-42кг

  1. Н. Мягмарнаран /булган аймаг
  2. Н. Тэмүүлэн /Монголын жүдо академи
  3. У. Өсөх-Ирээдүй /Сэлэнгэ аймаг, Бор дэвжээ
  4. З. Тэмүүлэн /Ховд аймаг

-46кг

  1. А. Азжаргал /ШШГЕГ-ын харьяа “Сүлд” спорт хороо
  2. С. Мөнх-Оргил /Сүхбаатар аймаг
  3. М. Золбаяр /Чандмань оргил дэвжээ
  4. Н. Болдсайхан /Нийслэлийн биеийн тамир спорт төв сургууль

-50кг

  1. З. Энхсайхан /Нийслэлийн биеийн тамир спорт төв сургууль
  2. Т. Тэнгис /Шилдэг жүдо клуб
  3. Н. Ихтамир /Сэлэнгэ аймаг
  4. А. Эрхэмбаяр /Монголын жүдо академи

-55кг

  1. С. Хатанбаатар /Шинэбадрах дожо
  2. Т. Хатансүлд /Дорнод аймаг
  3. Б. Батболд /Орхон аймаг
  4. Ц. Хосбаяр /Баялаг клуб

-60кг

  1. З. Баярбаатар /Шинэбадрах дожо
  2. Б. Хишигжаргал /Өмнөговь аймаг
  3. О. Хүслэн /Баянзүрх дүүрэг “Женко” клуб
  4. Ш. Батзориг /Монголын жүдо академи

-66кг

  1. Т. Билгүүн /Дархан-Уул аймаг
  2. Б. Даваадагва /Монголын жүдо академи
  3. С. Энх-Учрал /ДЛЧ клуб
  4. Л. Хүслэн /Шинэбадрах дожо

+66кг

  1. Ө. Азмөрөн /“Эрдэнэт үйлдвэр” ТӨҮГ, Хангарьд спорт клуб
  2. Б. Мөнх-Эрдэнэ /Шинэбадрах дожо
  3. Б. Гүнчин-Иш /Нийслэлийн биеийн тамир спортын төв сургууль
  4. А. Даваадорж /Манлай аварга дэвжээ

Дунд насны ангилал 2006-2007он, медальт байр эзэлсэн тамирчид /Охид

-36кг

  1. Ц. Намхай /Баянхонгор аймаг

-40кг

  1. О. Нандин-Эрдэнэ /Хан-Уул дүүрэг “Женко” клуб
  2. Т. Отгонжаргал /Хөвсгөл аймаг
  3. С. Очиртуяа /Шилдэг жүдо клуб
  4. Ц. Лхамсүрэн /Шилдэг жүдо клуб

-44кг

  1. Ж. Анударь /Хан-Уул дүүрэг “Женко” клуб
  2. Б. Энхцэцэг /Нийслэлийн биеийн тамир спортын төв сургууль
  3. Я. Энхчимэг /Манлай аварга дэвжээ
  4. У. Энхмэнд /Архангай аймаг

-48кг

  1. Т. Ариунзаяа /Шинэбадрах дожо
  2. Б. Урангоо /ХХЕГ-ын харьяа “Хилчин” спорт хороо
  3. У. Баярмаа /Шинэбадрах дожо
  4. Н. Ундрахбаяр /Нийслэлийн биеийн тамир спортын төв сургууль

-52кг

  1. Ө. Жавзан /Манлай аварга дэвжээ
  2. О. Халиун /Шинэбадрах дожо
  3. Г. Ундрал /Монголын жүдо академи
  4. О. Ариунсайхан /Дархан-Уул аймаг

-57кг

  1. М. Ирмүүн /ЦЕГ-ын “Хүч” спорт хороо
  2. Х. Ариунтунгалаг /монголын жүдо академи
  3. Ц. Сэлэнгэмөрөн /Шинэбадрах дожо
  4. Х. Энхжин /ДЛЧ клуб

-63кг

  1. Г. Есүй /ЦЕГ-ын “Хүч” спорт хороо
  2. Х. Энхжин /Шинэбадрах дожо
  3. Д. Өлзий-Орших /ШШГЕГ-ын харьяа “Сүлд” спорт хороо
  4. А. Дуламсүрэн /Аварга сургууль

+63кг

  1. О. Номинзул /Монголын жүдо академи
  2. Т. Өлзийтүвшин /Нийслэлийн биеийн тамир спортын төв сургууль
  3. Л. Амар-Энх /Боржин төв дэвжээ
  4. А. Урангоо /Ховд аймаг

Ахлах насны ангилал 2003, 2004, 2005он медаль эзэлсэн тамирчид /Хөвгүүд

-50кг

  1. Э. Мөнгөнсүх /Сүхбаатар аймаг
  2. Н. Нэргүй /Шинэбадрах дожо
  3. Г. Таван-Эрдэнэ /Женко клуб
  4. А. Азбаатар /Архангай аймаг

-55кг

  1. Б. Батдаваа /Чандмань оргил дэвжээ
  2. Н. Мэндсайхан /Архангай аймаг
  3. Б. Шинэбаяр /Чингэлтэй дүүрэг
  4. С. Жамъяндорж /Архангай аймаг

-60кг

  1. А. Дорждэрэм /Женко клуб
  2. Г. Мөнх-Эрдэнэ /Шинэбадрах дожо
  3. Б. Батзориг /Шинэбадрах дожо
  4. Б. Нямренчин /Хөвсгөл аймаг

-66кг

  1. Ө. Бямбасүрэн /Нийслэлийн биеийн тамир спортын төв сургууль
  2. Ж. Энхтөр /Нийслэлийн биеийн тамир спортын төв сургууль
  3. Б. Сугаржунай /Манлай дэвжээ
  4. А. Мөнхцэнгэл /Нийслэлийн биеийн тамир спортын төв сургууль

-73кг

  1. А. Өсөхжаргал /Дархан-Уул аймаг
  2. С. Мөнх-Ууган /“Эрдэнэт үйлдвэр” ТӨҮГ, Хангарьд спорт клуб
  3. Э. Эрдэнэбаяр /Женко клуб
  4. Т. Батсугар //“Эрдэнэт үйлдвэр” ТӨҮГ, Хангарьд спорт клуб

-81кг

  1. Э. Буянцагаан //“Эрдэнэт үйлдвэр” ТӨҮГ, Хангарьд спорт клуб
  2. Г. Доржпүрэв /Сонгинохайрхан дүүрэг
  3. Н. Анхням /Дархан-Уул аймаг
  4. Г. Төгсжаргал /Аварга сургууль

-90кг

  1. У. Батхишиг /Өмнөговь аймаг
  2. О. Гэрэлтбаяр /Дархан-Уул аймаг
  3. А. Равжир /ШШГЕГ-ын харьяа Сүлд спорт хороо
  4. Н. Амаржаргал /Аварга сургууль

+90кг

  1. Б. Амартүвшин /Увс аймаг
  2. Б. Хүдэрчулуун /Боржин төв дэвжээ
  3. О. Тамир /ХХЕГ-ын харьяа “Хилчин” спорт хороо
  4. Б. Баярмагнай /Аварга сургууль

Ахлах насны ангилал 2003, 2004, 2005он медаль эзэлсэн тамирчид /

Охид -40кг

  1. Ц. Отгонцэцэг /Увс аймаг

-44кг

  1. М. Номинзул /Ховд аймаг
  2. Ж. Энхбулаг /Шинэбадрах дожо
  3. Г. Мөнхзаяа /Хан-Уул дүүрэг “Женко” клуб
  4. А. Хишигдаваа /Баянхонгор аймаг

-48кг

  1. Э. Хүслэн /Чингэлтэй дүүрэг
  2. Ё. Сувд-Эрдэнэ /Боржин төв дэвжээ
  3. Г. Нандинцэцэг /Хан-Уул дүүрэг “Женко” клуб
  4. О. Анударь /ХХЕГ-ын харьяа “Хилчин” спорт хороо

-52кг

  1. О. Оюунчимэг /Хаан хүнс импекс клуб
  2. Б. Бадамгарав /Нийслэлийн биеийн тамир спортын төв сургууль
  3. Б. Отгонжаргал /Хан-Уул дүүрэг “Женко” клуб
  4. Б. Буянжаргал /Чингэлтэй дүүрэг

-57кг

  1. Э. Батзул /Дорнод аймаг
  2. Д. Номин /Чандмань оргил дэвжээ
  3. Б. Энхгэрэл /Монголын жүдо академи
  4. Г. Мөнхтуяа /Шинэбадрах дожо

-63кг

  1. М. Тунгалаггартаам /Боржин төв дэвжээ
  2. У. Анужин /Хан-Уул дүүрэг “Женко” клуб
  3. С. Элбэгзаяа /Хаан хүнс импекс клуб
  4. Б. Арвин /Чандмань оргил дэвжээ

-70кг

  1. Ц. Одонтуяа /“Эрдэнэт үйлдвэр” ТӨҮГ, Хангарьд спорт клуб
  2. Ц. Энх-оргил /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо
  3. Б. Түмэндэмбэрэл /Увс аймаг
  4. Б. Ням-Эрдэнэ /Хан-Уул дүүрэг “Женко” клуб

+70кг

  1. Э. Жаргалмаа /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо
  2. И. Анун /Хаан хүнс импекс клуб
  3. Б. Болорзаяа /Боржин төв дэвжээ
  4. Б. Намуундарь /Аварга сургууль

Багийн дүнгээр хөвгүүд

1.Хангарьд алт-4, мөнгө-2, хүрэл-2

2.Чандмань оргил дэвжээ алт-3, хүрэл-1

  1. Монголын жүдо академи

Багийн дүнгээр охид

1.Женко клуб алт-4, мөнгө-2, хүрэл-6

2.Хангарьд алт-3, мөнгө-1, хүрэл-1

3.Шинэбадрах дожо алт-2 мөнгө-3 хүрэл-4

































Нийтэлсэн: У.Баярсайхан

Гавьяат тамирчин Д.Нармандахын нэрэмжит өсвөр үеийн тэмцээний аваргуудыг танилцуулж байна  
Үзсэн: 249 Mongolian National Broadcaster  

Анхааруулга:

Та одоогоор сэтгэгдэл бичих боломжгүй байна!
MNB.mn сайтын редакц
Утас: 70127055

Бидэнтэй нэгдээрэй