Шууд Chart

“Мастерууд-2022” нээлттэй тэмцээний медальтнууд тодорлоо

2022-05-16 10:57:46

 

“Мастерууд-2022” чөлөөт бөхийн улсын аварга шалгаруулах нээлттэй тэмцээний медальтнууд тодорлоо. Үүнийг дараах байдлаар хүргье.

35-40 НАС

55-62 кг:

  1. Баасанжав (Багахангай)
  2. Уртнасан (Дархан)
  3. С.Сайнбаяр (Дорноговь)
  4. Ганзориг (Сүхбаатар)

70 кг:

  1. Х.Чойжилжав (МУБИС)
  2. Отгонбаатар (Прусс центр)
  3. Сүхбаатар (Прусс центр)
  4. Отгонжаргал (Өвөрхангай)

78 кг:

  1. Батбаатар (Прусс центр)
  2. Батбаатар (Залуу ноёд)
  3. Баттулга (Прусс центр)
  4. Ц.Ганзориг (Өмнөговь)

88 кг:

  1. Евгеньевич (ОХУ)
  2. Майнбаяр (73 дугаар сургууль)
  3. Доржсүрэн (Хангарьд)
  4. Баатархүү (Хангарьд)

100 кг:

  1. Т.Чулуунгэрэл (Хангарьд)
  2. Улаалзгана (Хангарьд)
  3. Мөнхбат (Хангарьд)
  4. Майнбаяр (Налайх)

100-130 кг:

  1. Р.Пүрэвдагва (Алдар)
  2. А.Мөнхболд (73 дугаар сургууль)
  3. Баатарсүрэн (Хүч)
  4. Цэвэлсодном (Алдар)

41-45 НАС

55-62 кг:

  1. Ш.С.Борисович (ОХУ)
  2. Д.Соёл-Эрдэнэ (Женко)
  3. А.Дарханбаатар (Хангарьд)
  4. Д.Отгонбанди (Хангарьд)

70 кг:

  1. С.Цымпилович (ОХУ, Буриад)
  2. Д.Гал-Эрдэнэ (Баянзүрх дүүрэг)
  3. Э.Чагнаасүрэн (Өмнөговь)
  4. Л.Урианхай (Төв)

78 кг:

  1. Ц.Баярсайхан (ҮБТДС)
  2. С.Баатар (Хангарьд)
  3. Ш.Батбилэг (Хөвсгөл)
  4. Ж.Батбаатар (Хангарьд)

88 кг:

  1. Б.Баянсан (ХОТШ)
  2. Энхсүх (Хэнтий)
  3. Х.Хадхүү (Дорнод)
  4. Г.Гансүх (Хөвсгөл)

100 кг:

  1. Б.Эрдэнэ-Очир (Архангай)
  2. С.Өлзийбаяр (Сэлэнгэ)
  3. М.Мөнхбат (Хангарьд)
  4. Л.Баяраа (Хэнтий)

100-130 кг:

  1. А.Алтанхуяг (Аврагч)
  2. М.Төмөртогоо (Хангарьд)
  3. Ц.Энхбат (Сүхбаатар)
  4. Б.Дэлгэрсайхан (Сэлэнгэ)

46-50 НАС

55-62 кг:

  1. Орлан Олович (ОХУ)
  2. Гантөмөр (Тулгат)
  3. Хурц (Хөдөлмөр)
  4. Батнасан (Хангарьд)

70 кг:

  1. Баатар (Тулгат)
  2. Ганболд
  3. Балжинням (Өмнөговь)
  4. Лхагваням (Хөдөлмөр)

78 кг:

  1. Азархад (Хан-Уул дүүрэг)
  2. Очирхуяг (Ар шанд)
  3. Билэг-Өрнөх (Архангай)
  4. Нямлхагва (Тулгат)

88 кг:

  1. Баярмагнай (Бор-Арслан)
  2. Баттулга (Тулгат)
  3. Олзгэрэл (Дорноговь)
  4. Наранбаатар (Хангарьд)

100 кг:

  1. Отгонбаатар (Сэлэнгэ)
  2. Одсүрэн (Хангарьд)
  3. Баатархүү (Хэнтий)
  4. Мөнх-Эрдэнэ (Говьсүмбэр)

130 кг:

  1. Лхагвасүрэн (Хүч)
  2. Мөнхбаяр (Хэнтий)
  3. Дэмбэрэл (Хэнтий)
  4. Жамсран (Алдар)

51-55 НАС

55-62 кг:

  1. Баатарсүрэн (Хангарьд)
  2. Х.А.Спейсвич (ОХУ)
  3. Мөнхнэмэх (Налайх)
  4. Отгонбаяр (Хангарьд)

70кг:

  1. Х.Нямдорж (Их шавь)
  2. Д.Алтайбаатар (Алдар)
  3. Д.Баттөмөр (Хангарьд)
  4. Б.Ханамандаа (Сэлэнгэ)

78 кг:

  1. Д.Мөнх-Эрдэнэ (МУБИС)
  2. Х.Мягмарсүрэн (Налайх)
  3. Д.Ганхуяг (Дорнод)
  4. У.Ашигбаяр (Хангарьд)

88 кг:

  1. А.Цыдыпович (ОХУ)
  2. О.Баатархүү (Хөвсгөл)
  3. Мөнхчулуун (Женко)
  4. Ц.Ганбаатар (Алдар)

100 кг:

  1. Ч.Амарсанаа (Х/гарьд)
  2. Ц.Анхбаяр СБД (СӨЦ)
  3. Н.Өлзийтэгш (Х/гарьд)
  4. Д.Мөнхбат (Налайх)

100-130 кг:

  1. Н.Баянмөнх (Тулгат)
  2. Б.Пүрэвсүрэн (Говь-Алтай)
  3. Д.Мөнхчулуун (Налайх)
  4. Эрдэнэчулуун (Алдар)

56-60 НАС

55-62 кг:

  1. М.Цогтсайхан (Тулгат)
  2. Х.Ганболд (Женко)
  3. Ч.Хөхөө (Алдар)
  4. Н.Луу (Дархан)

70 кг:

  1. Баяр Цыренович (ОХУ)
  2. Г.Алтангэрэл (Гаруда/Ак)
  3. Д.Ганбат (Х/гарьд)
  4. Н.Болд (Х/гарьд)

78 кг:

  1. Алтаншагай (Архангай)
  2. Ким Чун Сик (БНСУ)
  3. Пак Дог Сун (БНСУ)
  4. А.Ганболд (Хан-Уул)

88 кг:

  1. С.Батчулуун (Баянгол дүүрэг)
  2. Б.Бат (Арслан)
  3. Т.Виктор (Алрус)
  4. Цамдэлэг (Луга)

100 кг:

  1. Н.Саранцогт (Хангарьд)
  2. Л.Мөнхбаатар (Төв)
  3. Б.Зоригт (Сүхбаатар дүүрэг)
  4. Ц.Зоригт (Чингэлтэй дүүрэг)

100-130 кг:

  1. М.Чулуунтөмөр (Завхан)
  2. Б.Баттөр (Дундговь)
  3. Д.Пүрэвжав (Говь-Алтай) 
Нийтэлсэн: У.Баярсайхан

“Мастерууд-2022” нээлттэй тэмцээний медальтнууд тодорлоо   
Үзсэн: 169 Mongolian National Broadcaster  

Анхааруулга:

Та одоогоор сэтгэгдэл үлдээх боломжгүй байна.
MNB.mn сайтын редакц
Утас: 70127055

Бидэнтэй нэгдээрэй